-
100% säkra betalsystem
-
Betala i SEK
-
Över 3,5 miljoner sålda biljetter
Ytterligare säkerhetsåtgärder: läs mer innan ditt besök. Läs mer
Ytterligare säkerhetsåtgärder: läs mer innan ditt besök. Läs mer
Om Ticmate
Från 489 kr
Från 318 kr
Från 2 069 kr
Från 1 673 kr
Från 2 187 kr
Från 1 773 kr
Från 802 kr
Från 1 939 kr
Från 502 kr
Från 523 kr
Denna heldagstur inkluderar det mesta och det bästa av Paris! Besök Louvren och Notre-Dame, ta en naturskön båttur längs floden Seine och njut av en välsmakande lunch i Eiffeltornet med fantastisk utsikt över staden. Det bästa är att du slipper stå i kö till de olika sevärdheterna, och kan maximera din tid i Paris!
- Upplev det bästa av Paris på en dag
- Gå före i köerna till sevärdheterna
- Besök Louvren tillsammans med din guide
- Båttur på Seine med the River Shuttle
- Njut av en 2-rätters lunch inkl. dryck i Eiffeltornet
- Få en guidad tur i Notre-Dame
Upplev det bästa av Paris på en dag
Eftersom alla monument och sevärdheter som besöks på denna tur ligger placerade längs Seine, används ett annorlunda transportmedel - nämligen flodbåten The River Shuttle.
Dagen börjar med ett besök på Louvren där du får se några av de viktigaste verken i samlingarna, exempelvis Venus de Milo, the Winged Victory och Mona Lisa av Leonardo da Vinci.
Efter Louvren seglar the River Shuttle förbi många av Paris vackra monument och byggnader fram till Eiffeltornet. Vid Eiffeltornet går du förbi de (vanligtvis) långa köerna, och direkt till hissen som tar dig till restaurangen. Här serveras en tvårätters lunch inklusive dryck, i de unika miljöerna.
Efter besöket i Eiffeltornet går turen vidare till Notre-Dame och en guidad visning av denna gotiska katedral, som byggdes mellan år 1163 och 1345.
Turen avslutas vid Notre-Dame, där du kan fortsätta att utforska Paris på egen hand!
Hur får jag mina biljetter?
När din bokning online är klar skickas din e-biljett direkt till din e-postadress, det är bara att skriva ut den och ta den med den till samlingsplatsen. Du kan även visa upp biljetten i din mobiltelefon.
Vuxen (12+)
Barn (3-11)
Småbarn (0-2): Gratis
Turen startar kl 9:30.
April-oktober: mån & ons-sön
November-mars: mån & fre-sön
Notera! Stängt 1:a söndagen i varje månad.
"Super bra upplägg, och en toppen guide!"
Christina, Svenstavik
Återbetalningsbara biljetter Återbetalningsbara biljetter
Kan avbokas och återbetalas upp till 48 timmar före besöksdatum. En avbokningsavgift på upp till 20% per biljett kan förekomma
Direktbekräftelse
Skriv ut e-biljett
Guidning på:
Varaktighet: 7 timmar 30 minuter
På grund av branden i katedralen ersätts besöket i Notre-Dame av en guidad tur på Île de la Cité + ett kort stopp på torget vid Notre-Dame.
The Tour starts at 9.30am: From Apr. to Oct.: Mon., Wed., Thur., Fri., Sat. & Sun. From Nov. to Mar. Mon., Fri., Sat. & Sun
Vår kundtjänst
Vill du ha hjälp? Ring eller skicka oss dina frågor via kontaktformuläret!